Výzva k tvorivej činnosti

Autor: Jakub Revak | 16.4.2018 o 9:28 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  324x

Uchopenie premeny súčastnosti ukazuje pohodlnú tvár, kedy na človeka neapeluje k jeho sebavýchove, ale poukazuje sa na zámenu ľudí vo vedení, takáto zmena má malý dopad, v skutočnosti sa neduhy a kazy iba prekryjú krajšou fasádou

Letisko Milana Rastislava Štefanika

Bratislava

27.3.2018

Pozdravujem Vás

Mnoho rokov ma trápi úpadok tejto spoločnosti. Dlhoročným rozmýšľaním nad možnosťami a uvedomovaním si rôznych myšlienok som dospel k presvedčeniu, že premena priestoru nastane až s priamou prácou jednotlivca na spoznávaní svojho charakteru a rozpoznávaním všeobecne akceptovaných hodnôt.

Masa ľudí zmení na oko mnohé, ale nenastaví smer spolupráce a toľko prepieranej vlastnosti, mať slušné (nielen) Slovensko.

Dôležité je začať otvorenú diskusiu o správnom pomenovaní hodnôt a ich spôsob spoznávania jednotlivca, občana, v bežných chvíľach života. Nie vytvoriť inštitúciu, ktorá by dohliadala na tento priebeh, ale vlastnú vôľu človeka, občana, dostať sa do konfrontácie s dejúcimi sa situáciami v živote jednotlivca.

Docielime to len prebudením chute v človeku, občanovi, spoznávať, každý samostatne, svoje neduhy, nie s nimi obcovať za účelom zisku, ale premienať poznané škodlivé stránky osobnosti na cnosti prostredníctvom sebavýchovy.

Podobne ako Európske hodnoty na tomto kontinente formovali svet do industriálnej evolúcie, nech morálne povedomie je poznávacia pečať vo vystupovaní Slováka. Nech táto charakterová vlastnosť je náš dar pokroku pre spoločenstvo ľudí nielen v tejto dobe a čase na tomto kúsku zeme, ale aj pre prichádzajúce generácie dávno po našom už nepôsobení na tejto planéte.

Súčastna situácia na (nielen) našom územi je iba odrazom dlhodobo neriešenej morálnej výzvy života, byť bytosťou tvorivou. Morálne čistou, snaživou, ktorá žije podľa skutočne pochopených a zažitých momentov prostredníctvom poznávania pravdy a múdrosti, ako jednotlivec pre spoločenstvo ľudí v živote samotnom.

Nech príkladom nám je nedávna situácia z 17.11.1989, kedy systém elegantne a pred očami ľudi prehodil kabát z červeného na modrý a charakterové vady a kazy ostali v úzadi a bez povšimnutia.

Neprehliadnuteľne a dôležite je apelovať na občanov k sebavýchove a k zušľachťovaniu, nie vyzývať politikov k odstúpeniu.

Som otvorený diskusií a pridaniu celého seba pre túto záležitosť, neváhajte ma kontaktovať

S vďakou a priateľským pozdravom

Jakub Revák

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?